Latarnia morska

2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
-
+
wybierz
Rezerwacja
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Latarnia Morska znajduje się przy wejściu do portu między prawym brzegiem Parsęty, a falochronem ochraniającym wejście do portu w Kołobrzegu.

Każda latarnia morska ma w sobie coś szczególnego… Jest tajemnicza, zagadkowa i niezwykła. Ta w Kołobrzegu co wieczór rozświetla się blaskiem światła, by ostrzegać nadpływających, że zbliżają się do portu. Codziennie staje przed trudnym zadaniem, ale zawsze daje radę!

Po raz pierwszy światło z brzegu w Kołobrzegu zajaśniało w 1666 roku. Dzisiejsza latarnia morska powstała jednak już po wojnie, gdy odbudowywano miasto. Dziś jest więc symbolem wiernej służby – od 1947 roku oświetla drogę statkom i ostrzega je przy zawijaniu do portu. Latarnia skrywa wiele sekretów, ale można je odkryć. W tym celu trzeba się na nią wspiąć po pięknych schodach. Wysiłek ten wynagrodzi widok z góry brzeg widziany z 26 metrów zapiera dech w piersiach.

Po kapitalnym remoncie przeprowadzonym w latach 1979-1981, latarnia została udostępniona dla zwiedzających. Dziś świeci światłem sięgającym 29,6 km w głąb morza, a turyści mogą z jej szczytu podziwiać piękną panoramę Kołobrzegu.

Cennik latarnia Kołobrzeg:

Ceny biletów: 8 zł (bilet normalny) oraz 6 zł (bilet ulgowy).

Spacer po tarasie widokowym latarni to dla dzieci niesamowita atrakcja. Mogą stąd obserwować statki zarówno te zawijające do portu, jak i te, które wypłynęły na pełne morze, liczyć ludzi wypoczywających na plaży, którzy z tej perspektywy wyglądają jak przysłowiowe mrówki lub też podziwiając panoramę miasta wypatrywać hotelu, w którym zatrzymały się z rodziną na wakacyjny wypoczynek.

Dane kontaktowe:

ul. Morska 1
78-100 Kołobrzeg

(94) 35-204-47 | 502 058 767 | 502 058 870

www.latarnia.kolobrzeg.pl

Do latarni morskiej w Kołobrzegu warto wybrać się także dlatego, że jest to miejsce historyczne i jednocześnie stanowi pomnik bohaterów poległych w trakcie II wojny światowej. To miejsce magiczne, w którym przeplatają się losy historii Kołobrzegu. Kto da radę wspiąć się na górę i zobaczyć polskie morze z lotu ptaka?

Sięgając 26 m wysokości stanowi jeden z ważniejszych punktów nawigacyjnych wybrzeża morza Bałtyckiego. Po raz pierwszy zabłysnęła światłem w 1666 roku. Na przełomie stuleci jej wieże stale przebudowywano, a sposoby nawigacji unowocześniano.  Historia pokazuje, że latarnia nie tylko pomagała statkom bezpiecznie zawinąć do portu. W czasie walk o Kołobrzeg służyła polskim artylerzystom za doskonały punkt orientacyjny, co nie spodobało się Niemcom. Finalnie w 1945 roku niemieccy saperzy wysadzili latarnię.

Obecną latarnię wzniesiono pod koniec lat 40. XX w i posadowiono na głównej platformie portu. Jako jeden z zabytków architektury Kołobrzegu jest jednocześnie pomnikiem chwały Polaków symbolizującym zwycięstwo nad niemieckimi siłami wroga.  Przypomina o tym tablica z napisem „Bohaterom poległym w walce z najeźdźcą hitlerowskim o wolność i niepodległość…”

design by : LEMONPIXEL.pl  /  booking by : HOTRES.pl