Muzeum oręza Polskiego

2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
-
+
wybierz
Rezerwacja
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Muzeum Oręża Polskiego to placówka o profilu historyczno – wojskowym, która powstała w Kołobrzegu w 1963 r. jako jedyne tego typu miejsce na północy Polski. Zbiory muzealne podzielono na kilka ekspozycji – stałych i czasowych.  W budynku organizowane są również lekcje muzealne, konferencje, koncerty, odczyty z możliwością projekcji filmów wideo,  a także imprezy okolicznościowe.

Muzeum w Kołobrzegu jest miejscem niezwykłym. Tutaj historia miejsca miesza się z historią ludzi. Można zobaczyć wojskowe wyposażenie Polaków, dowiedzieć się więcej o walkach, jakie tu były toczone, ale i odkryć historię ludzi, jacy tu żyli. To praca dla prawdziwych poszukiwaczy przygód!

Bogactwo eksponatów Muzeum Oręża Polskiego zainteresuje każdego, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego,  wizyta tu to świetna propozycja na spędzenie czasu z dzieckiem. Dzieci do lat 7 mogą obejrzeć wystawy za darmo.

Kołobrzeg zachwyca, a oferty wypoczynku na jego terenie cieszą się wielkim powodzeniem nie tylko wśród fanów morskich kąpieli. Jest on przecież miastem mocno związanym z wojskowością, nic więc dziwnego, iż jedną z jego najważniejszych atrakcji jest Muzeum Oręża Polskiego. Ta palcówka muzealna sprawia, iż Kołobrzeg jest niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika militariów oraz historii. Co można tutaj zobaczyć? Wśród muzealnych zbiorów nie brak pięknych mundurów wojskowych. Tworzą one ogromną kolekcję, która na każdym gościu może zrobić ogromne wrażenie. Muzeum to znane jest też z ciekawej kolekcji broni. Kuszą zabytkowe szable, nie brak tu również karabinów oraz pistoletów. Na miłośników średniowiecza czeka tu z kolei zbiór dawnych włóczni i toporów. Nie lada gratką jest tutejsza wystawa plenerowa, kusząca bojowymi pojazdami oraz samolotami. Wszystkie te zbiory prezentują się wspaniale, a wizyta na terenie Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu może się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą oraz niezapomnianą lekcją historii.

W ramach Muzeum Oręża Polskiego, możecie także odwiedzić Skansen Morski w Kołobrzegu.

Dane kontaktowe:

Muzeum Oręża Polskiego

ul. Gierczak 5, 78-100 Kołobrzeg

http://www.muzeum.kolobrzeg.pl

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu istnieje od 1963 roku i skupia się na przedstawieniu historyczno-wojskowych faktów z życia miasta i kraju. Znajdują się w nim wyjątkowe eksponaty, między innymi te pochodzące z wykopalisk wczesnośredniowiecznego grodu. Dzieciaki mogą więc poznać historię miejsca i zobaczyć, jak w średniowieczu żyli Polacy. To także doskonała okazja do przeprowadzenia z nimi lekcji historii o dziejach miejsca i terenów, do których przyjechały.

Wizyta w tym miejscu to punkt obowiązkowy. Dzieci zobaczą coś, czego nie ma nigdzie indziej i zagłębią się w historii miejsc. Dodatkowo Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu jest położone w uroczej kamienicy z XVI wieku, a więc w zabytku, który warto docenić. Takie miejsca dzieci lubią najbardziej, bowiem pokazują im coś, czego nie ma w podręcznikach szkolnych!

Oddział Wojskowy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu znajduje się przy ulicy E.Gierczak 5, obok XV- wiecznej, zabytkowej Kamienicy Kupieckiej.„Dzieje Oręża Polskiego” to ogromny zbiór militariów używanych od średniowiecza do czasów współczesnych, który w sposób chronologiczny dokumentuje historię polskiej wojskowości. Zwiedzający mają możliwość obejrzeć różne rodzaje broni, mundurów i uzbrojenia jakich używali podczas II Wojny Światowej polscy żołnierze. Zwiedzanie można kontynuować na wystawie plenerowej, gdzie do obejrzenia czekają czołgi, samolot myśliwski Mig – 19P,  latająca forteca Boeing B-17G, motocykl Sokół 600 czy maszyna szyfrująca Enigma.

Kamienica Kupiecka jako jedyny zachowany relikt architektury późnego gotyku w regionie również zasługuje na uwagę. Aktualnie organizowane są tu wystawy o charakterze czasowym.

Siedziba Oddziału Historii Miasta z wystawami stałymi „Dzieje Kołobrzegu i „Zbiory metrologiczne” znajduje się w zabytkowym pałacu Braunschweigów przy ul. Armii Krajowej 13.

Na wystawie „Dzieje Kołobrzegu” turyści mogą poznać najdawniejsze dzieje miasta przedstawione w sposób chronologiczny poczynając od czasów średniowiecza, skończywszy na połowie XX w. Ducha dawnych czasów przywołują makiety, malarstwo i archeologiczne zabytki.

Wystawa „Zbiorów metrologicznych” prezentuje natomiast stare narzędzia pomiarowe i stanowi jedną z nielicznych wystaw o tej tematyce w Polsce.

W muzeum można robić zdjęcia. Sfotografować można jednak nie tylko eksponaty. Zainteresowani mogą sobie zrobić zdjęcie w rekonstrukcji zbroi karacenowej lub płytowej z XV w. Dzieci mogą wejść do wnętrza czołgu lub samolotu. Wszyscy, którzy pragną dodatkowo zgłębić historię, w muzealnym sklepie mogą zakupić rozmaite wydawnictwa o Kołobrzegu i z dziedziny wojskowości, a także pocztówki i pamiątki.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  booking by : HOTRES.pl